Pilates je druhom pohybovej aktivity, ktorú možno ľahko individuálne prispôsobiť, či už miernou úpravou cviku alebo počtom jeho opakovaní. 

Pilates je odporúčaný všetkým vekovým skupinám, záleží na stave celkového zdravia. Môže byť Vašou hlavnou pohybovou aktivitou, alebo doplnkovým pohybom ktorým napr. môžete napraviť svalovú nerovnováhu. Športovci ho využívajú ako kompenzačné cvičenie.

Pri vážnejších pohybových ochoreniach neodporúčame cvičenie v skupine, ale individuálny rehabilitačný tréning (s fyzioterapeutom).

Autor metódy, J. H. Pilates kládol dôraz na správne držanie tela a súmernosť, najmä v krčnej a driekovej oblasti. Upozorňoval aj na to, že veľa zdravotných problémov môže byť spojených s úlohou lopatiek, resp. svalov, ktoré sa na ňu upínajú a ovplyvňujú ich postavenie. Cvičenie s princípmi pilates pomáha budovať pevné a pekne tvarované svalstvo, podporuje srdcovo-cievnu sústavu. Urýchľuje metabolizmus, čo môže viesť ku strate centimetrov v určitých partiách, i keď vaša váha nemusí ísť nadol.  

Radi Vám zodpovieme akékoľvek otázky týkajúce sa cvičenia:  Kontakt