Nordic walking (severská chôdza)
je aktívna chôdza so zapojením takmer všetkých svalov tela, nie len nôh! 

Zo skúseností viem, že NW si často ľudia mýlia s trekingom - pri ktorom sú paličky používané pre oporu a pracuje sa s nimi pred telom. Chrbtica vtedy nie je spevňovaná, práve naopak.

Pokiaľ ešte oporu pri chôdzi nepotrebujete, choďte technikou Nordic Walking                                           a svoje telo napriamujte a spevňuje zároveň! 

My sme si už k názvu Nordic Walking pridali aj "talking", pretože vždy to tak je :)

Prečo teda Nordic walking? Celkom určite rozhýbete celé telo, všetky telesné systémy dostanú "druhý dych"  a okrem pľúc budú "dýchať" aj  Vaše medzistavcové  platničky. Spoznáte nové zaujímavé miesta a trasy, aj skvelých walkerov.

BENEFITY nordic walking získate len správnou technikou, vykonávanou pravidelne. Radi vás ju naučíme, všetko Vám v teréne vysvetlíme. 


Ako teda vyzerá správna technika Nordic Walking?

Pri NW sa o paličky nepodopierame, paličky majú špecifické - ku dlani fixované pútko, ktoré vám umožňuje prácu s paličkou ZA TELOM a tým podporuje napriamovanie celej chrbtice, resp. trupu.       

Pri správnej technike, výrazne pocítite ako sa telo napriamuje, aktívne zapojíte stred tela, medzilopatkové svaly, tricepsy aj ostatné svaly rúk. Popri tejto "námahe" sa nadýchate vône prírody.

Pri teréne s rôznym prevýšením nám NW paličky rovnako  poslúžia ako bezpečná opora z kopca aj do kopca.

Nordic walking je preto  VEDOMÁ chôdza, s dôrazom na správne držanie tela a pohybovú koordináciu. Budete aktívni "od hlavy až po päty".   Správnou technikou odľahčíte vaše kĺby o 30%  (bedrá, kolená, členky). Budete mať optimálne tempo v strednej - aeróbnej tepovej frekvencii (110-130 úd./min.)        

                                                                     Tešíme sa na Vás!

                                                                      Lenka Roskošová, Nordic walking inštruktor

                                                                             Pavel Roskoš, Nordic walking sprievodca

                A okrem toho....

Ste v partii skvelých ľudí so spoločnou záľubou :)

Nordic walking s venčením psíka

je  radosť pre oboch :)