Nordic walking (severská chôdza)
je aktívna chôdza so zapojením takmer všetkých svalov tela, nie len nôh! 

Zo skúseností viem, že NW si často ľudia mýlia s trekingom - pri ktorom sú paličky používané pre oporu a pracuje sa s nimi pred telom. Chrbtica vtedy nie je spevňovaná, práve naopak.

Pokiaľ ešte oporu pri chôdzi nepotrebujete, choďte technikou Nordic Walking                                           a svoje telo napriamujte a spevňuje zároveň! 

My sme si už k názvu Nordic Walking pridali aj "talking", pretože vždy to tak je :)

Prečo teda Nordic walking? Celkom určite rozhýbete celé telo, všetky telesné systémy dostanú "druhý dych"  a okrem pľúc budú "dýchať" aj  Vaše medzistavcové  platničky. Spoznáte nové zaujímavé miesta a trasy, aj skvelých walkerov.

BENEFITY nordic walking získate len správnou technikou, vykonávanou pravidelne. Radi vás ju naučíme, všetko Vám v teréne vysvetlíme. 


Ako teda vyzerá správna technika Nordic Walking?

Pri NW sa o paličky nepodopierame, paličky majú špecifické - ku dlani fixované pútko, ktoré vám umožňuje prácu s paličkou ZA TELOM a tým podporuje napriamovanie celej chrbtice, resp. trupu.   

Ukážka: https://youtu.be/POt9sI0A0U8    

Pri správnej technike, výrazne pocítite ako sa telo napriamuje, aktívne zapojíte stred tela, medzilopatkové svaly, tricepsy aj ostatné svaly rúk. Popri tejto "námahe" sa nadýchate vône prírody.

Pri teréne s rôznym prevýšením nám NW paličky rovnako  poslúžia ako bezpečná opora z kopca aj do kopca.

Nordic walking je preto  VEDOMÁ chôdza, s dôrazom na správne držanie tela a pohybovú koordináciu. Budete aktívni "od hlavy až po päty".   Správnou technikou odľahčíte vaše kĺby o 30%  (bedrá, kolená, členky). Budete mať optimálne tempo v strednej - aeróbnej tepovej frekvencii (110-130 úd./min.)        

                                                                     Tešíme sa na Vás!

                                                                      Lenka Roskošová, Nordic walking inštruktor

                                                                             Pavel Roskoš, Nordic walking sprievodca

                A okrem toho....

Ste v partii skvelých ľudí so spoločnou záľubou :)

Nordic walking s venčením psíka

je  radosť pre oboch :)