Keď k nám prídete na masáž,

radi sa dozvieme dôvod Vašej návštevy, prečo cítite potrebu masáže. Pre niekoho to môže byť len relax, pre iného stuhnutosť svalov, bolesť alebo preťaženie. 
Základné informácie nám pomôžu poskytnúť Vám masáž tak, aby bola pre Vás zdravotne, pocitovo aj esteticky prínosná.   Masáž na naše telo vplýva komplexne, keďže tvoríme jeden funkčný "systém systémov". Masážou pôsobíme na kožu a podkožie, svaly vo vrchných aj hlbších vrstvách,  na cievny a lymfatický systém, atď.  Preto Vám odporúčame oboznámiť sa aj s kontraindikáciami pre masáž, najmä ak máte chronické alebo vážnejšie problémy.

Radi Vám druh masáže odporučíme a vysvetlíme prečo. Napríklad lymfatický systém ovplyvňuje každá masáž, nemusí byť na neho priamo zameraná. Iný spôsob masáže prospeje záchranárovi v teréne a iná záchranárovi pri telefóne. Niekto trpí na nedostatok pohybu, teda má svaly ochabnuté a skrátené, iný môže mať svaly jednostranne preťažené.
Po výbere druhu masáže Vás krátko oboznámime so spôsobom a priebehom masáže, aby ste sa vedeli počas masírovania čo najviac uvoľniť. Uvoľnenie tela aj mysle je dôležitým predpokladom pre výsledný efekt masáže.  
Pred masážou máte svoj vlastný osobný priestor a servis - vyvetranú miestnosť, dezinfikované lehátko, čistú osušku, uterák a plachtu, môžete si zvoliť aj jednorazovú spodnú bielizeň (ak chcete predísť znečisteniu Vašej osobnej bielizne a zároveň vieme dôkladnejšie masírovať sedacie svaly a spodnú časť chrbtice). Počas masáže Vám ostane neprekrytá len masírovaná časť tela. Ostatné časti budete mať starostlivo prikryté, aby Vám nebolo chladno a zároveň ste sa cítili príjemne, uvoľnene.
Pitný režim po masáži je veľmi podstatný, pretože masážou je podporovaný Váš telesný metabolizmus a napomáha vylučovaniu nielen toxínov, ale aj tekutín.  Pokojne si vypýtajte vodu/minerálku aj počas masáže. Bezprostredne po masáži je vhodné vypiť aspoň 200 ml pramenitej alebo minerálnej vody.

Ponúkame aj  predhriatie svalov v Infrasaune, ktorou sa svaly na masáž lepšie pripravia. Infračervené sálavé teplo vniká približne 4 cm pod povrch pokožky a dĺžka saunovania väčšinou nepresiahne 15 minút.  V tomto prípade nie je cieľom vypotenie sa, ale znížiť svalové napätie a následne zvýšiť účinok masáže. 

Infrasauna dosahuje maximálnu teplotu 45 - 60°C a je vhodná aj pre tých, ktorí z nejakého dôvodu nemôžu ísť do sauny s vysokou teplotou (napr. fínska sauna). Vo všeobecnosti je infrasauna veľmi dobre znášaná všetkými vekovými skupinami, napriek tomu by si mal byť každý vopred vedomý, či je preňho saunovanie vo všeobecnosti vhodné. 

Kontraindikácie pre saunovanie sú najmä:  kardiostimulátor, prsné implantáty, vysoký krvný tlak, chrípka alebo akákoľvek viróza či bakteriálna infekcia, srdcové ochorenia, akútne zápalové ochorenia, tehotenstvo, porucha zrážanlivosti krvi, predispozícia ku krvácaniu, niektoré lieky, kožné ochorenia alebo otvorené rany, alebo čokoľvek iné podľa odporučenia Vášho lekára. Do sauny aj na masáž by ste mali ísť čistý (osprchovaný), sprchu máte k dispozícii. Určite Vám sprchu u nás odporúčame najmä vtedy, ak ste nemali možnosť osprchovať sa bezprostredne pred masážou inde.

Ak máte za sebou hektický deň, u nás si už "dovoľte" darovať mysli pokoj, dať si sprchu či saunu a následne si precítiť potrebnú masáž. Minimálne dve hodiny pred masážou nie je vhodné jesť. Ak sa rozhodnete pre infrasaunu pred masážou, potrebujeme ju pre Vás pripraviť a vyhriať, preto nám to prosím oznámte najneskôr 30 min. pred masážou, ideálne už pri vyplnení OBJEDNÁVKY.

Odbornosť a portfólio masáží si neustále zvyšujeme absolvovaním kurzov, seminárov či workshopov, ale najmä praxou. Náš masážny salón sme pre Vás zariadili s víziou relaxu po všetkých stránkach. Používame kvalitné masážne prípravky, atmosféru v salóne dotvárame aj aromaterapiou či tématickými doplnkami.

Vaša spätná väzba nás poteší a určite posunie vpred. Veríme že sa u nás budete počas masáže cítiť príjemne a po masáži lepšie, ako pred ňou. 

Pavel Roskoš, masér