Prajete si ...
Celotelovú masáž, alebo len niektoré časti tela? 
Relaxačnú, klasickú, športovú, alebo špeciálne zameranú?

KLASICKÁ MASÁŽ

Klasická masáž je jedna z najviac využívaných masáží.
Masáž pôsobí na prekrvenie pokožky a podkožia, na zlepšenie krvného a lymfatického obehu. Pôsobením do hĺbky svalov ich pomáha uvoľňovať a zmierňovať prípadnú bolesť. Čím viac sa pri masáži uvoľníte, tým viac pomáhate vyplavovať odpadové látky z organizmu. Z oblasti kĺbov sa uvoľňujú usadené minerálne látky, ktoré sa zároveň odplavujú krvným a lymfatickým obehom. Pravidelnou masážou sa pokožka stáva pružnejšia a svalstvo je uvoľnenejšie, čím predchádzate bolestiam vyplývajúcim zo stuhnutého svalstva - napríklad v oblasti šije a trapézov, či v oblasti krížovej chrbtice.

Klasická masáž pomáha aj pri rekonvalescencii svalov a kĺbov po dlhom znehybnení v dôsledku choroby alebo úrazu. Masážou ovplyvňujeme nielen váš fyzický stav ale cez nervový systém pôsobíme aj na psychiku a emócie. 


REFLEXNÁ MASÁŽ CHODIDIEL

Chodidlá sú vo všeobecnosti najmenej ošetrovanou časťou ľudského tela, hoci nesú našu váhu počas chôdze. Chodidlá bývajú často prestimulované (preťažené) alebo naopak, oslabené a neprekrvené (nestimulované). Masáž chodidiel odstraňuje stuhnutosť chodidiel a nôh, zlepšuje ich pružnosť a ohybnosť, zmierňuje pocit ťažkých a unavených nôh, odstraňuje stres a psychickú únavu.

Na chodidlách sa nachádzajú reflexné plôšky celého nášho organizmu. Reflexnou masážou nepriamo ovplyvňujeme vnútorné orgány a stimuláciou danej zóny dochádza k aktivácii samoliečebnej sily v tomto orgáne. Pôsobením na reflexné zóny hľadáme určitú disharmóniu v tele. Na základe citlivosti danej zóny sa tak dá určiť, ktorý orgán je oslabený, preťažený, alebo potrebuje pozornosť. V praxi to znamená, že ak niektorý orgán nefunguje harmonicky, pri tlaku v jeho zóne pocítite bolesť. Následne masér toto miesto masíruje a bolesť postupne ustúpi.

RELAXAČNÁ MASÁŽ

Vychádza z klasickej masáže a využíva relaxačné techniky jednotlivých masérskych hmatov, ale je jemnejšia než klasická masáž. Ide o dotyky, trenie, systematické hladenie a tlaky, ktoré sú aplikované plynule po celom tele.

Pôsobením na nervové receptory prináša relaxačná masáž väčšie uvoľnenie, odstraňuje únavu, svalové kŕče, preťaženosť, obnovuje pohyblivosť stuhnutých a bolestivých svalov. Ovplyvňuje aj emočný stav - kvalitné esenciálne oleje pôsobia blahodarne nielen na pokožku, ale aj na psychiku.

Masáž horúcim olejom (ak si ho zvolíte) zmierňuje stres, uvoľňuje svaly a zlepšuje krvný obeh. S použitím teplého oleja hydratuje pokožku a upokojí vašu myseľ.


Masáž má detoxikačné účinky, pozitívne je ovplyvňovaná látková výmena a krvný obeh, čím sa zlepšuje telesná imunita. Pozitívne účinky má aj pri odstraňovaní reumatických bolestí, bolestiach hlavy, migréne, tráviacich ťažkostiach, kožných problémoch, zmierňuje stres. Pomáha zlepšiť pohyblivosť končatín pri dlhodobých problémoch spôsobených zranením. 

ŠPORTOVÁ MASÁŽ

Je druh klasickej masáže, ktorá je prispôsobená pre športovcov a tých, ktorí podávajú náročné fyzické výkony.

Od klasickej masáže sa líši najmä rytmom a intenzitou masážnych hmatov. Pred záťažou pomôže zvýšiť fyzickú kondíciu, po výkone poskytne žiadané uvoľnenie a svalovú regeneráciu. Preto môže športová masáž výrazne ovplyvniť celkovú zdatnosť a výkonnosť športovca.

Pri športovej masáži používame masážne emulzie alebo liehové prípravky, tzv. "športovky", pre rýchlejšie zotavenie svalov a ich prípravu na ďalší výkon. Masáž pôsobí aj na vegetatívny systém organizmu, zlepšuje prekrvenie a stimuluje nervovú sústavu.

Masáž môže byť veľmi prospešná pri unavených a natiahnutých svaloch chrbta, naopak neodporúča sa pri akútnych bolestiach v hrudníku, ktoré prípadne vystreľujú do končatín. 


Na masáž by mal ísť len ten, kto sa cíti fyzicky zdravý.

Klient si musí byť vedomý, že masážou si nespôsobí zdravotné komplikácie alebo nepodstupuje zdravotné riziko.  

V prípade užívania akýchkoľvek liekov, je potrebné konzultovať vhodnosť masáže vopred s lekárom.

Viac o kontraindikáciách: